logo DWdrums
 
 
Igor Falecki
Urodzony 8 lutego 2002 roku w Gdańsku Igor to mimo młodego wieku świetnie rokujący młody perkusista, który z cudownego dziecka powoli przekształca się w świadomego muzyka. Podtrójny stypendysta - Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska (stypendia w latach 2013, 2014, 2015). Swój pierwszy instrument perkusyjny otrzymał jako 3,5 latek i od tamtej pory nieustająca gra na bębnach to jego największa pasja, dlatego prócz codziennej nauki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia, od 2007r. pobiera również lekcje u najwyższej klasy perkusistów jak np. Dom Famularo (jeden z najbardziej uznanych mentorów perkusyjnych, współpracował m. in. z B.B. Kingiem czy Chuckiem Leavell z The Rolling Stones). W 2017r. jako najmłodszy z bebniarzy zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

Swój ciąg do perkusji nieświadomie zaprezentował światu już jako niespełna 3,5-letnie dziecko, kiedy to przysłuchując się dźwiękom basu swojego ojca, Artura, rozpoczął uderzanie w poduszki oraz książkę kucharską mamy Sylwii, również muzyka – śpiewaczki altowej. Wyraźnie widoczny w jego dziecięcych zabawach potencjał i towarzysząca temu nieskrywana radość zaintrygowały zaś rodziców na tyle, że niedługo później otrzymał swoją pierwszą perkusję i od tego momentu zaczęła się jego prawdziwa muzyczna przygoda.

Wspieranie jego gołym okiem widocznego talentu stało się od tej pory nadrzędnym celem przyświecającym rodzinie Faleckich, zaś jego naturalną konsekwencją było nie tylko posłanie Igora do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, ale również poszukiwanie kontaktów z najlepszymi nauczycielami w branży, tak polskimi, jak i zagranicznymi. Jednym z nich okazał się światowej sławy edukator perkusyjny Dom Famularo (współpracował m. in. z B. B. Kingiem czy Chuckiem Leavell`em z The Rolling Stones), który zainteresował się chłopcem na tyle, że od 5 roku życia Igora niejednokrotnie już udzielał mu prywatnych lekcji i wskazówek zarówno podczas spotkań bezpośrednich, jak i on-line. 

Dzisiaj Igor kroczy swą perkusyjną drogą w sposób coraz bardziej umiejętny i świadomy i wszystko wskazuje na to, że ta przyszłość rzeczywiście jest mu po prostu pisana. Póki co, poza czasem poświęcanym nauce szkolnej oraz szkole muzycznej, stara się jak najwięcej praktykować na perkusji, a od czasu do czasu również występować. W związku z tym, na swoim młodzieńczym koncie ma już nie tylko wiele występów w Polsce, ale i poza granicami kraju, zaś do jego najważniejszych wystąpień muzycznych niewątpliwie zaliczyć można prezentacje m.in. na: Expo Saragossa, Mapex Drummer of Tomorrow, International Drummer Carnival in Budapest, PFF in America Chicago, niemieckich Frankfurt Mussikmesse, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie, koncercie dla polskich Paraolimpijczyków w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie, czy pokazach perkusyjnych w Hong Kongu. W 2014r. wystąpił również podczas Dresdner Drum & Bass Festival, gdzie jako 12-latek prezentował się obok czwórki innych, kilka pokoleń starszych od siebie wykonawców z USA i Indii. 

Prócz tego, do swojego dossier Igor może już także dołożyć współpracę ze znakomitymi muzykami polskimi i zagranicznymi, takimi jak: Michał Urbaniak, Jacek Królik (gitarzysta), Wojciech Mazolewski (gitarzysta basowy), Dominik Bukowski (wibrafonista), Sławomir Jaskułke (pianista), Irek Wojtczak (saksofon), L.U.C., Motion Trio, akordeonista Marcin Wyrostek, a także trio Klausa Hesslera i Pete Yorka, czołowy gitarzysta bluesowy Melvin Taylor, czy włoski basista Federico Malaman. 

Ponadto, na swym koncie młodzieniec ten ma również kilkakrotną współpracę w 2013, 2014 i 2015r. ze znaną gdańską instytucją, zespołem wokalno-instrumentalnym "Capella Gedanensis", podczas której zdobywał szlify w koncertowaniu z dużym składem muzycznym i grze utworów klasycznych, robiąc duże wrażenie na swoich słuchaczach. Dowodem tego jest chociażby jedna z recenzji, która ukazała się po jednym z występów (12-letniego wówczas Igora) w repertuarze muzyki dawnej - w tym Medera, Ravela Vivaldiego i Beethovena:

" (...)
Podczas koncertu młody artysta, który w lutym skończył 12 lat, pokazał prawdziwą muzyczną dojrzałość. Po „rozgrzewce” z Mozartem i gdańskim muzykiem Johannem Valentinem Mederem, przeszedł do słynnego „Bolera” Maurice'a Ravela oraz 5. Symfonii Beethovena. Przy pierwszym utworze, wygrywając rytm na werblu, trzymał w pogotowiu drugą rękę, obsługując nią inne urządzenia dudniące tudzież talerze. Do tego stopnia, że zastąpił trzech werblistów i przynajmniej jednego „talerzowca”, co ma miejsce w normalnej orkiestrze symfonicznej. Apogeum koncertu to Vivaldi, zagrany niejako na cztery ręce: Igora i Przemysława Mazura na skrzypcach. Obaj omal nie przeszli samych siebie, albo inaczej: nie wyskoczyli ze skóry. Z tym, że skrzypce, instrument stworzony wręcz do kompozycji „rudego księdza”, musiał – nieznacznie! – ustąpić zachwytom nad rękami Igora. Dwie trzymane przez niego pałeczki wirowały niczym grad spadający nie na ziemię, a na perkusję, w różnych konfiguracjach i szybkościach, także tych bliskich światłu – to przy utworze „Lato – Burza” z „Czterech pór roku”. Podobnie było przy „Zimie”. Nic dziwnego, że Vivaldiego Igor z Przemkiem musieli powtarzać aż dwa razy. I gdyby żył sam Ludwik von Beethoven, przez niektórych uważany za prekursora muzyki nowoczesnej, to… jestem przekonany, że słuchając Igora dodałby do swojej piątej symfonii perkusyjne brzmienie lub też napisał ją na nowo. " /Sławomir Czalej/

Ze wspomnianą Capellą Gedanensis Igor nagrał również swoją - pierwszą w muzycznym dorobku - płytę długogrającą "Classic!",  która ukazała się na rynku pod koniec 2015 roku. Krążek ten to zbiór najbardziej znanych utworów klasycznych wykonawców takich jak np. Mozart, Ravel, Bethoveen, Vivaldi czy Strauss, przedstawionych w nowych, atrakcyjnych aranżacjach z zastosowaniem zestawu perkusyjnego, orkiestry kameralnej i gitary klasycznej (z gościnnym udziałem Grzegorza Skawińskiego z Kombii) i stanowiących udaną fuzję tradycji i nowoczesności. 

Ponadto, z racji swego talentu, a jednocześnie młodego wieku, w którym zaczynał, Igor od początku swojej perkusyjnej przygody wielokrotnie był już również bohaterem różnego rodzaju popularnych programów telewizyjnych oraz przekazów medialnych, nie tylko w mediach krajowych, ale i najpopularniejszych telewizjach światowych, takich jak: CNN, ABC, CBS, ESTAR NY ASAHI, NRK, ORF, ZDF ,RTL, MTV, CANAL+, ARD DW. Prócz tego, prezentacje jego systematycznie rozwijających się umiejętności od kilku lat regularnie pojawiają się także na najpopularniejszym międzynarodowym internetowym portalu You Tube, co sprawia, że w połączeniu z mediami jego osobę miało do tej pory okazję zobaczyć już ponad 200 mln. ludzi na całym świecie. 

Publikacje na jego temat ukazały się również w podręczniku do nauki j.angielskiego wydawnictw National Geographic & Heinle Cengage Learning & Nowa Era i The Oxford Handbook of Music Education, a wzmianki o jego postępach niejednokrotnie pojawiają się również w polskich gazetach branżowych. 10-letni Igor był m.in. najmłodszym bohaterem prestizowej okładki i wywiadu w magazynie "Perkusista" w 2012 roku, a rok później okładkę poświęciła mu również druga polska gazeta perksyjna, "Top Drummer".

Do swoich osiągnięć zaliczyć może również tytuły przyznawane mu przez branżę. I tak, w roku 2006, 2007, 2008 oraz 2009 czytelnicy magazynu ''Top Drummer'' nadali mu tytuł Perkusisty Roku w kategorii "Nowa Nadzieja". Ponadto, w 2009r. został również obdarzony innym tytułem - "Menschen 2009" - nadanym mu przez niemiecką stację telewizyjną ZDF, zaś w 2014r. znalazł się z kolei w prestiżowym gronie 30-tu polskich perkusistów, którzy według czytelników magazynu "Perkusista'' wywarli i wywierają największy wpływ na kolejne pokolenia bębniarzy. Prócz tego, również w 2014 roku, ale tym razem pozabranżowa, ogónopolska "Gazeta Wyborcza" umieściła go w gronie "20 najbardziej wpływowych nastolatków". Z kolei  w 2017r., jako najmłodszy z bębniarzy, zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

Jednak największym chyba jak dotąd sukcesem Igora są prestiżowe supporty czołowych zagranicznych bębniarzy. Najpierw znanej, międzynarodowej gwiazdy perkusyjnej najwyższego formatu, Aarona Spearsa (bębniarza Ushera), którego występy poprzedzone były codziennymi prezentacjami 11-letniego wówczas Igora podczas trzydniowych klinik Aarona w Polsce w lipcu 2013 roku, a sam mistrz powszechnie wypowiedział się o jego ówczesnej grze w samych superlatywach. Następnie, zaledwie rok później, 12-letni wówczas Igor miał z kolei niepowtarzalną okazję wystąpienia przed innym znakomitym czarnoskórym bębniarzem, Eric'em Moore (perkusistą amerykańskiego hardcore-punkowego zespołu Suicidal Tendencies), którego jedyna polska klinika odbyła się w 2014r. w Grodzisku. Na próbie przed tym wydarzeniem Eric nie tylko z uznaniem skomentował aktualne umiejętności Igora, ale również spontanicznie zaprosił go do wspólnej, kilkuminutowej improwizacji.

W 2014r. Igor był po raz pierwszy w życiu odwiedził siedzibę Drum Workshop Inc. zlokalizowaną w Oxnard w Kalifornii, gdzie spotkał się z guru DW, Johnem Good'em i wraz z nim zwiedzał fabrykę marki oraz zlokalizowane w niej studio popularnego, międzynarodowego, internetowego kanału perkusyjnego "Drum Chanel". Prócz tego był uczestnikiem największych targów muzycznych "The NAMM Show" w Kalifornii.

Na początku 2016 roku, jako niespełna 14-latek, Igor uczestniczył w ceremonii otwarcia ważnej międzynarodowej imprezy sportowej - Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej EHF Euro 2016, która miała miejsce w Krakowie. Wystąpił wówczas obok artystów takich jak Motion Trio, akordeonista Marcin Wyrostek i L.U.C., a jego perkusyjne solo zagrane na żywo obejrzała wówczas 15-tysięczna publiczność zgromadzona w hali Tauron Arena oraz niezliczona rzesza telewidzów.  W drugiej połowie 2016r. wystąpił z kolei w olbrzymim, wielotysiecznym widowisku na żywo "Solidarity of Arts" w orkiestrze symfonicznej JIMKA, w której zagrał równocześnie z drugim perkusistą.

W 2017 roku Igor, jako 15-letni młodzieniec, wziął udział we francuskim festiwalu perkusyjnym Wikidrummers Festival 2 - wydarzeniu, na którym pojawili się muzycy tej klasy co Ash Soan, Brian Frasier Moore i Jason Sutter. W projekcie o nazwie "F+F Show" "zmierzył się" tam na bębny z o dwa lata starszym kolegą, Francuzem Antoine'm Fadavi, w specjalnie przygotowanych zadaniach, podczas których nastolatkowie nie tylko stworzyli razem duet, ale również zagrali do skomponowanego przez innego bębniarza utworu perkusyjnego “Guide Me”, zademonstrowali loopowanie na żywo i dograli bębny do podkładów pochodzących ze ścieżki dźwiękowej "Batman vs. Superman". Całość ich występów zarejestrowana została przez najsłynniejszy kanał perkusyjny Drumchannel.com.


Jeśli natomiast chodzi o życie pozamuzyczne, Igor to pełen radości i ciekawości życia zwykły nastolatek. Jego drugą pasję stanowi lotnictwo (zwłaszcza cywilne), a dobitnym dowodem jego zainteresowań jest nie tylko namiętne ogrywanie wszelkich dostępnych symulatorów lotu, ale również sukcesywnie powiekszająca się kolekcja modeli. 


Konfiguracja zestawu:
DW Collector's Series Maple/Mahogany Shells - Course Silver Metallic / Satin Chrome Hardware
 
  8"x7" Tom
 10"x7" Tom
 12"x8" Tom
 14"x12" FloorTom
 16"x14" FloorTom
 18"x16" FloorTom
  22"x18" Bassdrum
 14"x6" Maple/Mahogany Snare
 
DW Collector's series snares:
 13"x7" Standard Maple Shell 10+6 Satin Oil Natural
 12"x6" Edge Snare Satin Oil Ebony
 14"x5,5"  Stainless Steel

DW Piccolo toms:
  10"x2,5" Steel Shell
  12"x2,5" Steel Shell


II. PDP New Yorker™ Series - Diamond with Chrome Hardware 

10"x8 Rack Tom
13x12" Floor Tom
18x14" Bass Drum
13"x6" Snare Drum


+ Hardware DW 9000 and DW 5000 Series 






facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2024 All rights reserved.