logo DWdrums
 
 
Tomek Łosowski
Perkusista, kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny i szanowany edukator muzyczny, zaliczany do czołówki polskich bębniarzy. Autor pierwszej w Polsce profesjonalnej szkoły instruktażowej do nauki gry na bębnach. Najlepszy Perkusista Roku 2004 w plebiscycie magazynu "Gitara i Bas + Bębny" oraz współzdobywca nagrody tego samego czasopisma w kategorii Najlepsza Sekcja Rytmiczna 2004 (z W. Pilichowskim). W 2014r. nominowany w I edycji Polskich Nagród Perkusyjnych portalu "Beat It" & magazynu "Perkusista" do nagrody Eugeniusza w dwóch kategoriach: Perkusita Jazz/Fusion oraz Najlepszy Edukator. 

Absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, który początkowo uczył się gry na fortepianie, a następnie na instrumentach perkusyjnych pod kierownictwem Piotra Sutta. 

Jego ojcem jest lider znanej i legendarnej już dziś grupy Kombi (www.kombi.pl), co miało oczywiście niebagatelne znaczenie w trakcie wyboru drogi życiowej Tomka: "Od dziecka wzrastałem w atmosferze muzyki. Mój ojciec jest liderem bardzo znanego zespołu... Wychowywałem się w atmosferze prób, nagrań, koncertów. Pamiętam, że zabierał mnie na koncerty. Bardzo duże wrażenie robiła na mnie gra Jurka Piotrowskiego. Zawsze siedziałem z boku sceny i podczas koncertu mogłem obserwować jego pracę. Od wczesnych lat wiedziałem, że będę muzykiem. Wtedy (będąc młodym człowiekiem) nie przypuszczałem, że wiele lat później sam będę grał u boku Sławka w Kombi.

Swój pierwszy koncert odbył jeszcze w liceum podczas studniówki, na której wystąpił wraz z pianistą Leszkiem Możdżerem, uczęszczającym do tej samej szkoły. Swoją profesjonalną działalność artystyczną rozpoczął natomiast występem na jubileuszowym koncercie z okazji 15-lecia grupy Kombi (1991r.), rzucony od razu na głęboką wodę przed przed wielotysięczną publiczność Operze Leśnej w Sopocie. Od tego czasu ma za sobą wielokrotne występy na wielu festiwalach takich jak: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa, Blues nad Bobrem, Przystanek Woodstock czy Vena Festival.

W swoim dorobku artystycznym ma ponad 50 nagranych płyt, w tym swoją solową zatytuowaną "C.V." (2004r.), a także współpracę z wieloma artystami różnych gatunków muzycznych, takimi jak np.: Kapela Przyjaciela, Blenders, Renata Dąbkowska, Kuba i Maciek Molęda, Marcin Duński, Mikołaj Majkusiak, Marek Biliński, Robert Janson, Adam Bałdych, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, Marcin Sakur, Leszek Możdżer. Był również m.in. członkiem zespołu Kombi i PiR2.

Ponadto, Tomek jest również autorem pierwszej w Polsce profesjonalnej, instruktażowej szkoły gry na perkusji. Wydana w 1997 roku na dwóch kasetach VHS nosiła nazwę "Szkoła na perkusję cz. 1 - Powrót do podstaw" oraz "Szkoła na perkusję cz. 2 - Kontynuacja nauki" (Wyd. Professional Music Press) i była wówczas ewenementem na polskim rynku perkusyjnym. Prócz tego, jest on również twórcą serii filmów instruktażowych na płytach CD dla magazynu "Perkusista". 
 
Na co dzień Tomek para się dużą ilością zajęć perkusyjnych. Nagrywa jako muzyk sesyjny, komponuje, a także bierze udział w kilku stałych projektach muzycznych, do których zaliczyć można m.in. występy z Kombi - Łosowski oraz koncerty z jazzowymi formacjami Quartado oraz Orange Trane Acoustic Trio (z tą ostatnią wydał w 2014r. płytę "Fugu"). Prócz tego, od wielu lat prowadzi również stałą rubrykę poradnikową w magazynie "Perkusista", gdzie prezentuje artykuły umożliwiające czytelnikom zgłębianie różnych technik perkusyjnych.
 

Prócz tego często podróżuje również po Polsce jako edukator ze swoimi klinikami perkusyjnymi, o których sam mówi tak: "Moje warsztaty mają formę perkusyjnego show połączonego z elementami edukacji dla perkusistów oraz przy okazji dla muzyków grających na innych instrumentach. Często gram utwory na bębnach z podkładami (przeważnie są to utwory z mojej płyty), odpowiadam na pytania oraz prowadzę dyskusje z publicznością o graniu, o muzyce, ćwiczeniu oraz o wielu innych ciekawych tematach związanych z życiem i muzyką."  Z warsztatami tymi, oprócz lekcji prywatnych, szkół muzycznych i sklepów oraz domów kultury występował także m.in. na Przystanku Woodstock, Vena Festival, festiwalu Blues nad Bobrem, a także w Wałczu, Końskich czy Kargowej.  Od wielu lat regularnie pojawia się również na corocznych, niemal kultowych już, dwu-turnusowych warsztatach w Jaworkach k. Szczawnicy, których stał się już nawet w pewnien sposób synonimem. 

Ponadto należy również dodać, iż pomimo wielu już lat bytności na perkusyjnym rynku oraz pojawiania się kolejnych, młodszych pokoleń bębniarzy, Tomek jest jednak nadal systematycznie zauważany i doceniany, czego przykładem może być chociażby jego koncert solo w 2013r. na największym festiwalu perkusyjnym w Czechach - Bubenicky Festival Vysoke Myto, gdzie wraz z węgrem Gergo Borlai występowali jako gwiazdy tego wydarzenia. W 2014 roku został natomiast nominowany w I-szej edycji Polskich Nagród Perkusyjnych magazynu Perkusista & portalu Beat It do nagrody Eugeniusza w dwóch kategoriach: Perkusista Jazz/Latin oraz Edukator. 


Natomiast jeśli chodzi o bardziej prywatną stronę Tomka vel "Łosia", to człowiek o dużym poczuciu humoru, ciepły i życzliwy innym, dla którego główną wartością jest rodzina. Jest również powszechnie znany z niekończącej się fascynacji sagą "Star Wars". :)
 

Konfiguracja zestawów:
I. DW Collectors Series Exotic - Natural to Emerald Fade Lacquer Specialty over Olive Ash Burl
II. DW Performance Series - Cherry Stain
III. PDP MX Series - Green to Black Fade

 
I. DW Collectors Exotic - Natural to Emerald Fade Lacquer Specialty over Olive Ash Burl

10"x 8" tom
10"x 7" tom
12"x 9" tom
12"x 8" tom
14"x 11" tom
16"x 13" tom
18"x 16" bass drum
 
22"x 18" bass drum
  22"x 8" bass drum woofer


14"x 5" Supersolid Exotic Edge Snare
14"x 5" Top Edge Exotic Snare
14"x 5" Edge Exotic Snare
12"x 5" Edge Exotic Snare

All Hardware: 9000 Series

II. DW Performance Series  - Cherry Stain
10"x 8" tom
12"x 9" tom
14"x 12" tom
16"x 14" tom
22"x 18" bass drum

III. PDP MX Series - Green To Black Fade

10" x 8" tom
12" x 9" tom
14" x 11" tom

22" x 18" bass drum
facebook
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 661 63 00 00

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę, Czechy i Słowację jest:
PMI Krystian Czarnecki
 ul. 28 Lipca 1943 Roku 17a
31-133 Kraków

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2014 All rights reserved.