logo DWdrums
 
 
Tomek Łosowski

Perkusista, kompozytor, wszechstronny muzyk sesyjny i szanowany edukator muzyczny, zaliczany do czołówki polskich bębniarzy. Autor pierwszej w Polsce profesjonalnej video-szkoły instruktażowej do nauki gry na bębnach zatytułowanej "Szkoła na perkusję". Najlepszy Perkusista Roku 2004 w plebiscycie magazynu "Gitara i Bas + Bębny" oraz Najlepszy Edukator 2014r. w I edycji plebiscytu Polskich Nagród Perkusyjnych magazynu "Perkusista" i portalu "Beat It".   W 2017r. zaliczony do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista".

Dorastał w przesiąknietym muzyką domu u boku Sławomira Łosowskiego, założyciela i klawiszowca niezwykle popularnej grupy Kombi (www.kombi.pl), co miało oczywiście niebagatelne znaczenie w trakcie wyboru jego dalszej drogi życiowej... 

"Od dziecka wzrastałem w atmosferze muzyki. Mój ojciec miał bardzo znany zespół... Wychowywałem się w atmosferze prób, nagrań, koncertów. Pamiętam, że zabierał mnie na koncerty. Bardzo duże wrażenie robiła na mnie gra Jurka Piotrowskiego. Zawsze siedziałem z boku sceny i podczas koncertu mogłem obserwować jego pracę. Także od wczesnych lat wiedziałem, że będę muzykiem. Bardzo chciałem nauczyć się świetnie grać, grać koncerty, nagrywać płyty..."

W efekcie Tomek ukończył więc Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, gdzie początkowo uczył się gry na fortepianie, a potem na perkusji pod kierownictwem Piotra Sutta.

Swój pierwszy występ na bębnach przed szerszą publicznością zaliczył w  wieku 15 lat, grając ze szkolnym zespołem na imprezie studniówkowej. Profesjonalną działalność artystyczną rozpoczął natomiast jako 18-latek, występując przed wielotysięczną publicznością zgromadzoną podczas jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia grupy Kombi, który miał miejsce w Operze Leśnej w Sopocie (1991r). 

Od tamtej pory współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, w tym m.in. Robertem Jansonem, Blendersami, Renatą Dąbkowską, Leszkiem Możdżerem czy Markiem Bilińskim. Przez kilka lat był również członkiem cieszącego się uznaniem i popularnością zespołu ΠR2.   

W swoim perkusyjnym dorobku ma ponad 50 nagranych płyt, w tym również własną solową, zatytuowaną "C.V." (2004r.) Ponadto jest również autorem pierwszej profesjonalnej instruktażowej video-szkoły w Polsce, zatytuowanej "Szkoła na perkusję" (1997r.).

W 2004 roku w plebiscycie magazynu "Gitara i Bas + Bębny"  nagrodzony został tytułem "Najlepszego Perkusisty Roku", a także został również współzdobywcą tytułu "Najlepszej Sekcji Rytmicznej" tej samej gazety. 

Od wczesnej młodości po dziś dzień, Tomek nieprzerwanie koncentruje nadal całe swoje życie zawodowe wokół bębnów, komponując i produkując muzykę, a także pracując jako muzyk sesyjny. Prócz tego jest również perkusistą w kilku projektach muzycznych takich jak: "Kombi" (które współtworzy aktualnie z ojcem Sławomirem Łosowskim, Karolem Kozłowskim i Zbyszkiem Filem), zespół "Quartado" (z Janem Rejnowiczem, Karolem Kozłowskim i Marcinem Wądołowskim), formacja "Orange Trane Acoustic Trio" (z Dominikem Bukowskim i Piotrem Lemańczykiem), projekt "Lemańczyk, Łukowski, Łosowski Jazz Trio" oraz grupa "Gdański Jazz Quartet" (z Cezarym Paciorkiem, Maciejem Sikałą i Piotrem Lemańczykiem).
 

Ponadto, od 2008 roku na stałe współpracuje również z magazynem "Perkusista", w którym regularnie zamieszcza artykuły dotyczące wszelkiego rodzaju zagadnień okołoperkusyjnych, od kwestii technicznych począwszy, a na rytmach i stylach skończywszy.
 

Prócz tego, każdego roku z przyjemnością podróżuje również po całej Polsce wdłuż i wszerz, prowadząc warsztaty i kliniki perkusyjne w szkołach muzycznych, klubach kultury i sklepach muzycznych. Ze swoimi spotkaniami edukacyjnymi z powodzeniem występował też na dużych polskich eventach muzycznych takich jak np. Przystanek Woodstock, Vena Festival, festiwal "Blues nad Bobrem" czy warsztatach w Wałczu, Końskich i Kargowej. Ponadto prowadzi również coroczne tygodniowe turnusy perkusyjne w popularnej "Muzycznej Owczarni" w Jaworkach, a także udziela indywidualnych lekcji i konsultacji muzycznych, w tym także za pośrednictwem Skype'a. Od 2015r. jego stacjonarne lekcje w Gdańsku noszą nazwę Akademii Perkusyjnej Tomka Łosowskiego.
 

W 2013r. Tomek i jego gra zostały docenione u naszych zagranicznych sąsiadów  - wraz ze znakomitym węgierskim perkusistą Gergo Borlai był główną gwiazdą największego festiwalu perkusyjnego w Czechach - 3. Bubenicky Festival Vysoke Myto. W 2014r. wystąpił z kolei na Zildjan Day w Katowicach, obok gwiazd takich jak Gavin Harrison i Mike Mangini. 

Ponadto, w 2014 roku był także nominowany do nagrody Eugeniusza w kategoriach: "Perkusista Jazz/Fusion" oraz "Najlepszy Edukator" w I-szej edycji plebiscytu Polskich Nagród Perkusyjnych magazynu "Perkusista" i portalu "Beat It", w którym zdobywył następnie tytuł "Najlepszego Edukatora 2014".  W 2017r. zaliczony został do prestizowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu "Perkusista". 

 

Prywatnie natomiast, Tomek vel "Łosiu" to osoba dla której główną wartością i największą siłą napędową jest rodzina, a także fan piłki nożnej i sagi "Star Wars". Człowiek o dużym poczuciu humoru, któremu daje upust jako rysownik - amator masowo produkujący grafiki i szkice celnie i prześmiewczo komentujące otaczajacą nas rzeczywistość. 


Konfiguracja zestawów:

I. DW Collector's Series Exotic - Natural to Emerald Fade Lacquer Specialty over Olive Ash Burl with Chrome Hardware
II. DW Performance Series - Cherry Stain with Chrome Hardware
III. PDP MX Series - Green to Black Fade with Chrome Hardware

 
I. DW Collectors Exotic - Natural to Emerald Fade Lacquer Specialty over Olive Ash Burl

10"x 8" tom
10"x 7" tom
12"x 9" tom
12"x 8" tom
14"x 11" tom
16"x 13" tom
18"x 16" bass drum
22"x 18" bass drum
22"x 8" bass drum woofer


14"x 5" Supersolid Exotic Edge Snare
14"x 5" Top Edge Exotic Snare
14"x 5" Edge Exotic Snare
12"x 5" Edge Exotic Snare

All Hardware: 9000 Series

II. DW Performance Series  - Cherry Stain
10"x 8" tom
12"x 9" tom
14"x 12" tom
16"x 14" tom
22"x 18" bass drum

III. PDP MX Series - Green To Black Fade

10" x 8" tom
12" x 9" tom
14" x 11" tom

22" x 18" bass drum
 
linia
 
 
stopka 1
 
DW

Strona główna

O nas
Produkty
Nowości
Artyści
Sklepy
Cenniki
Konfigurator
Kontakt
 
 
Produkty:

DW Drums

DW Hardware
PDP Drums
PDP Hardware
Polecane:

Collectors's

Werble DW
Platinium
Jazz
EcoX
Werble PDP
Hardware DW
Hardware PDP
Kitbuilder
Perkusje DW
Perkusje PDP
PDP CONCEPT

 
Dział obsługi klienta: +48 77 453 77 34

Gdzie kupić produkty DW ?

Formularz kontaktowy
Warsztaty
Dołącz do listy kontrahentów

Właścicielem marek DW&PDP jest:
Drum Workshop Inc. 
          
Wyłącznym dystrybutorem DW Inc.
na Polskę jest:
GEWA Polska
 Ul.Strzelecka 44/4
45-525 Opole
+48 77 453 77 34

Kasztelan@gewamusic.com
Mateja@gewamusic.com

W Drum Workshop "The Drummer's Choice" to coś więcej, niż slogan - to fakt. Zapoznaj się z historią Drum Workshop INC.
DW Drums Custom Made kits. Zobacz dostępne wykończenia serii Collector's, Classic, Jazz, Eco-X, Performance

      Poznaj światowych endorserów DW takich jak: AARON SPEARS, NEIL PEART, THOMAS LANG, TERRY BOZZIO, TONY ROYSTER JR, PETER ERSKINE, ALEX ACUNA, JR ROBINSON, NICK MASON, ROGER TAYLOR, PAUL WERTICO, SHEILA E, DAVE GROHL, TICO TORRES, CORA DUNHAM, MICHAL DABROWKA, TOMEK LOSOWSKI i wielu innych. Zobacz sam
.
stopka 2
Copyright © 2024 All rights reserved.